Anasayfa 3 Genel 3 11 Kasım 2016 Mısır’ın Gizemi Konferansı

11 Kasım 2016 Mısır’ın Gizemi Konferansı

BASIN BÜLTENİ

Gönüllülük alanında pek çok faaliyet yaparak daha iyi ve daha adil bir dünyayı hedefleyen Aktiffelsefe , bu çalışmalarla felsefeyi hayata geçirip topluma ışık tutmaya devam ediyor.

Aktiffelsefe olarak, her ay farklı bir kültürü tanıttığımız Uygarlıklar Atölyemizin bu ayki konusu “ Mısır’ın Gizemi” idi. 11.11.2016 tarihinde Karşıyaka Şubemizde,  Doç.Dr. Adalet Koca Kutlu tarafından verilen  84 kişinin  katılımıyla gerçekleşen konferansımızda, özellikle genç kardeşlerimizin gösterdiği ilgi, toplumumuzdaki kültürel açlığı Aktiffelsefe Aktiffelsefe Kültür Derneği olarak karşılamanın gururunu yaşattı.

Mısır tarih içinde bildiğimiz en eski uygarlıktır. Her şehrin ayrı Tanrı panteonu olan dini bir hiyerarşi içinde yönetilen Mısır, piramitleri, sfenksi, mitolojisi ve pozitif bilimlerdeki gelişmişliğe rağmen süregelen esrarını , Doç.Dr. Adalet Koca Kutlu’nun başarılı sunumuyla aralama fırsatı bulduk. Konferansımızda, kalbin yargılanması mitolojisi, Mısır sembolizmi hakkında geniş bilgi verildi. Mısır’ın yönetsel anlayışları, mimarisi ve tarih boyunca ilgi uyandıran mumyalama hakkında merak ettiklerimizi öğrenme fırsatı bulduk.

Uygarlıklar Atölyesi olarak bundan sonraki konferans dizimizin devamında  Avustrulya yerlileri Aborjinler ve Amerika yerlileri Kızılderililer yer almaktadır. Sonra ki çalışmalarımızda da ilgili İzmirlileri bekliyoruz.

Bilgi ve Rezervasyon İçin : 0232 323 33 55
Adres : Salah Birsel Sokak No: 56 Kat : 3 ( Akbank Sokağı Sami Cafe Karşısı )
Konferansımız Ücretsizdir.

whatsapp-image-2016-11-11-at-21-59-41 whatsapp-image-2016-11-11-at-21-59-0611-kasim-misirin-gizemi-konferansi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*