Anasayfa 3 Geçmiş Etkinliklerimiz 3 Mezopotamya’dan Dünyaya Açılan Pencere

Mezopotamya’dan Dünyaya Açılan Pencere


Kayıt Bağlantısı
https://us02web.zoom.us/…/reg…/WN_k6VG2snTRjmV5bXaNY_XTg

Mezapotamya’dan Dünyaya Açılan Kapı:
“Göbeklitepe-Balıklıgöl Sanal Turu”

Sunan: Aktiffelsefe Antropoloji ve İnsan Kaynakları Araştırma Ekibi
17 Nisan Cumartesi
Saat: 13.00
Uzaktan Bağlantı ile Sanal Gezi
Etkinliğimiz ücretsizdir, lütfen kayıt yaptırınız.
Kayıt Bağlantısı için Profildeki Linke Tıklayabilirsiniz.

Mezopotamya eski insanın ayak izlerini takip edebileceğimiz pek çok hazineye sahip… Göbeklitepe ve Balıklıgöl bunlardan ikisi…
Çanak Çömleksiz Neolitik Dönemin insanlarının anıtsal mimarisiyle dünyayı şaşırtan Göbeklitepe, sembolik düşünceyi somutlaştıran kutsal bir mekân görevi görüyor.
Sanal bir gezi ile birlikte keşfetmeye ne dersiniz?

Konuşmacı Hakkında
Aktiffelsefe Antropoloji ve İnsan Kaynakları Araştırma Ekibi antropoloji, dil, sanat, tarih, mitoloji, psikoloji, kültür vb. insanın gelişimi, evrimi ve kültürleşmesi üzerine araştırmalar yapmak üzere bu alanlardan mezun kişilerin bir araya gelip çalıştığı ve araştırmalarını makale yazıları, seminerler aracılığı ile sunan bir ekiptir. Yaptığımız araştırmaları aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz.
https://independent.academia.edu/aktiffelsefe
Bu etkinlik, ülkelerin gelişmişlik seviyelerini arttırabilmek için Birleşmiş Milletlerin belirlediği kalkınma hedeflerinden birisi olan “11-Dünyanın kültürel ve doğal mirasının korunması ve gözetilmesi çabalarının arttırılmasına hizmet etmektedir.
#kültür #unesco #unescoworldheritage #göbeklitepe #gobeklitepe #balıklıgöl #sanaltur #Webinar #gezi #aktiffelsefe #gea #antropoloji #tarih #cumartesi #klausschmidt

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*