Anasayfa 3 Geçmiş Etkinliklerimiz 3 Felsefenin iyileştirici gücü

Felsefenin iyileştirici gücü


Kayıt linki; https://us02web.zoom.us/…/reg…/WN_2sHywBGMQLiAizOYokE03A

“Felsefe İyileştirir Webinar Dizisi” (Açılış Webinarı)

“Felsefenin İyileştirici Gücü”
Ücretsiz Çevrimiçi Webinar

30 Ocak Pazar
Saat 21.00

2022 yılında Aktiffelsefe olarak ayda bir gerçekleştirdiğimiz webinarlara “Felsefe İyileştirir” üst başlığı altında birçok filozofun ruhu sağaltan düşüncelerini ele alacağımız buluşmalarla devam edeceğiz: Çünkü felsefe, kafası karışık insanların yaptığı kafa karıştırıcı bir faaliyet (!) olmanın çok ötesinde yaşamın değişimlerine, zorluklarına ve fırtınalı sularına bir anlam verir. İnsanın kendini ve evreni anlamasına ve onun içinde bir yer bulmasına rehberlik eder. Özgürlüğün, mutluluğun ve aşkın zamansız doğasıyla temas etmemizi sağlar. İnsan, doğadan ve kendi tabiatından kaynak bulan zamanlar üstü değerlerin solmaz ışıltısı altında kendini ve evreni tanıdıkça güvenle geleceğe doğru ilerleyebilir. Çünkü felsefe, “iyileştirir”.

Belirsizliğin, korkunun ve endişenin pandemisi içinde yaşayan bizler için felsefe yeniden bizi kendi güvenli limanına davet ediyor.

Webinar dizimizin ilkinde “felsefenin iyileştirici gücünü” konuşacağımız bu buluşmaya davetlisiniz.

#aktiffelsefe #aktiffelsefekarşıyaka #felsefe #kültür #gönüllülük #bilge #bilgelik #philosophy #philisophia #bilgeinsan #kadimbilgelik #bilgi #erdemlersözlüğü #folow
#felsefeiyileştirir #felsefeningücü 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*