Anasayfa 3 Gönüllülük ve GEA

Gönüllülük ve GEA

GEA -Toprak Ana-, 1994 senesinde Aktiffelsefe Kültür Derneği bünyesinde kurulmuş, tamamı gönüllü üyelerden oluşan bir arama kurtarma,ekoloji ve sosyal kampanyalar grubudur.

DOĞAL FELAKETLERE VE EKOLOJİK SORUNLARA karşı ULUSAL VE ULUSLARARASI PLATFORMDA canlı varlıkların hayatını korumak ve kurtarmak için gönüllü çalışmalar sürdürmektedir.

GEA Gönüllülük ve Vatandaşlık bilinciyle hareket eden gönüllülerden oluşmuştur.

GEA bir kısaltma değildir. Bütün mitolojilerdeki, yaşamın kaynağı “Toprak Ana” dır.

Nepal_arama_01-298x180

Adem Dertsiz Huzurevi Ziyareti

Adem Dertsiz Huzurevi ziyaretimiz her yaşta kişileri birleştirdi. Nesiller biraradaydı.  

Devamını Oku »

Doğa Yürüyüşü: Gökdere Kanyonu

Aktiffelsefe İzmir şubeleri olarak, Gökdere Kanyonu’na yaptığımız doğa yürüyüşü büyük bir katılımla gerçekleştirildi. Doğa her zaman iyi gelir insana.

Devamını Oku »

Mutlu Çocuk Yetiştirme Semineri: 205.’si Yapıldı

Aktiffelsefe Karşıyaka Şubesi, 28 Ekim 2017 tarihinde Kemalpaşa-Dereköy’deki anne babalara yönelik “Mutlu Çocuk Yetiştirme Semineri” gerçekleştirildi. 205.’si yapılan Mutlu Çocuk Yetiştirme Seminerine katılan ebeveynler memnuniyetlerini dile getirdiler.   Aynı zamanda Bal Festivaline’de ev sahipliği yapan Dereköy’de aynı zamanda bir de stand açtık.

Devamını Oku »

Menderes Balaban Göleli Doğa Yürüyüşü

Menderes Balaban Göleli ’ye yapılan doğa yürüyüşünün teması Mevlevilikte Doğa Anlayışı idi. Doğanın sonsuz vericiliği ile gözümüz güzelliklere, ruhumuz huzura erdi.

Devamını Oku »

Organ Bağışı Semineri

Dernek şubemizde gönüllülerimize ORGAN BAĞIŞI ile ilgili bilgilendirme çalışması yapıldı. Bir bağışla bir hayat olabilmenin bütün olasılıkları incelendi. Organ bağış yöntemleri, nakledilebilir organlar, kornea bağışı ile ilgili farkındalığımız arttı.  

Devamını Oku »

102. Aktiffelsefe Gönüllü Tadilat Çalışması

102. Aktiffelsefe Gönüllü Tadilat çalışması Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde gerçekleştirdi. Hastaların ve gönüllülerin el ele, yürek yüreğe yaptığı çalışma 2 gün boyunca devam etti. Sanatsal boya çalışmaları duvarlarda ve gönüllerde renk renk çiçekler açtırdı.

Devamını Oku »

Menemen Yahşelli Köyü Okul Tadilatı

Devamını Oku »

Aktiffelsefe Karşıyaka’dan Ramazan’da Dar Gelirlilere Yemek Etkinliği

Cömertlik kendinde fazla olanı değil , kendinde en iyi olanı vermektir. Ege Postası http://www.egepostasi.com da çıkan etkinlik haberimiz.  ( http://www.egepostasi.com/haber/aktiffelsefe-den-dar-gelirlilere-sevgi-eli-uzandi/134722 )

Devamını Oku »

GEA Ekvador Depreminde

İSTANBUL EKVADOR’da geçtiğimiz hafta Cumartesi günü meydana gelen ve 507 kişinin ölümüne neden olan 7.8 büyüklüğündeki depremin ardından, gönüllülerden oluşan GEA Arama-Kurtarma Ekibi’nin 4 üyesi özel davetle ülkeye gitti. Geçtiğimiz yıl Ekvador’un AFAD’ı sayılan ECU 911 ekibine teorik ve pratik eğitimler veren GEA ekibi, depremden sonra yardım ulaşmayan Portoviejo kentindeki köylerde insani yardım, sağlık ve yardım dağıtımında çalışmaya başladı. Ekvadorlu ...

Devamını Oku »

Karşıyaka Aktiffelsefe Hijyen Eğitimi – Karşıyaka Çocuk Yuvası

Karşıyaka Aktiffelsefe Hijyen Eğitimi 23 Ekim 2014

Devamını Oku »