Kültürel Etkinliklerimiz

Gönüllülük esasıyla gerçekleştirdiğimiz felsefi ve kültürel etkinlikler, bizim için “daha fazla bilmek”ten öte bir anlam taşır. Daha iyi bir dünya oluşturmanın, insanların kendilerini tanıyıp, dönüştürebilmelerinin bir yolu olarak sunulmaktadır. Kültür insanlığın binlerce yıldan beri bıraktığı önemli bir mirastır. 21. yüzyılı bilinçli ve etkili bir şekilde inşa etmek için ihtiyaç duyduğumuz geçmişin tecrübelerini bize sunar.

Derneğimiz kültürel etkinlikler yoluyla, kendine ve yaşadığı dünyaya yabancılaşan biz modern insanlara dayanışma, sevgi, insanlığın tarihsel ve kültürel alanlardaki ortak miraslarına sahip çıkma, kişiler arasında ve farklı toplumlara, kültürlere karşı hoşgörü sahibi olma gibi kavramları hatırlamayı ve hatırlatmayı, bu konulardaki sorumluluk bilincini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

“Yeni bir sanat vizyonuna ihtiyacımız var’’

“Mesajsız sanat mektupsuz bir zarfa benzer.” diyen Aktiffelsefe Kültür Derneği, Geleneksel Türkiye’e ait fotoğrafları belgeleyenler 23 şubat 2019 Cumartesi günü ödüllendirildi. “Sanatın bir iletisi olmalıdır. Sanat, yaratıcılığın ifade biçimidir ve güzelliği ifade eder. Toplum içerisinde, kadimden beri yeşertmiş olduğumuz ifade biçimleri birikerek kültürümüzü oluşturur. Kültür ise bizi gerçeğe, aydınlanmaya biraz daha yaklaştırır.” diyen Aktiffelsefe Kültür Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Oya ...

Devamını Oku »

Çocuk Atölyesinde kahramanlık teması işlendi.

Çocuk Atölyesinde 9 Ocak 2019 ‘da kahramanlık teması işlendi. Keçe çalışmasıyla çocukların hayallerindeki kahramanlar ortaya kondu.

Devamını Oku »

Homeopati İlkyardım Semineri yapıldı.

Homeopati İlkyardım Semineri 19 Ocak 2019 tarihinde yedi katılımcının katılmasıyla gerçekleştirildi.

Devamını Oku »

Kedi evleri sahipleriyle buluştu.

Üyelerimizin katkıları ile yapılan kedi evleri Karşıyaka Belediyesinin gösterdiği parklara yerleştirildi.

Devamını Oku »

Kemalpaşa’ya Doğa yürüyüşü

Devamını Oku »

Dikkat ve Konsantrasyon Semineri yapıldı.

Devamını Oku »

Çocuklarla Felsefe Çalışmaları devam ediyor.

Devamını Oku »

10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’e Saygıyla.

Devamını Oku »

Adem Dertsiz Huzurevindeki büyüklerimizle Zübeyde Hanım Parkında kahvaltı

Adem Dertsiz Huzurevindeki büyüklerimizle 20 Ekim 2018 tarihinde Zübeyde Hanım Anıtını ziyaret ettikten sonra Zübeyde Hanım Parkında kahvaltı yaptık. Şarkılar söyledik.

Devamını Oku »

Korkularımız ve Başa Çıkma Yöntemleri Semineri 19 Ekim 2018’de gerçekleştirildi.

Devamını Oku »